Taneczne fototapety

0
21

Szkoła tańca jest miejscem, gdzie ludzie potrzebują maksymalnie skupić się na tym, co robią. Dużą część wyposażenia sal do tańca stanowią lustra, co jest jak najbardziej oczywiste. Ale jak udekorować pozostałe ściany tak, aby było elegancko i przyjemnie zarazem? Ściany pomalowane jednolitą farbą nie prezentują się ciekawie, a zwykłe tapety nie dadzą im nowoczesnego charakteru. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety. Idealnie nadaje się do dekoracji ścian w salach, ale także na korytarzach i innych pomieszczeniach znajdujących się w szkole tańca.

W wypadku szkoły tańca wybór fototapety jest dosyć prosty. Charakteru pomieszczeniu nadadzą oczywiście fotografie przedstawiające tańczących ludzi. Z powodzeniem można zastosować fototapety jako obrazy. Świetnie się prezentują i co najważniejsze, możemy okleić ścianę fototapetą o dowolnie przez nas wybranym rozmiarze. Obrazy w takich wypadkach niestety nas ograniczają. Zdjęcia warto wybrać tak, aby były dostosowane do profilu szkoły. Jeżeli jest to szkoła ucząca tańca nowoczesnego – wybierzmy fototapetę, na której są młodzi ludzie. Jeśli szkoła specjalizuje się w tańcach klasycznych – fotografie powinny przedstawiać te właśnie typy tańca. W wypadku, kiedy profil szkoły jest mieszany, możemy wybrać zdjęcia różnych stylów, albo po prostu postawić na uniwersalne fotografie.

Aby nadać wnętrzu szkoły elegancki charakter, warto okleić eleganckimi fototapetami również korytarz. Oryginalnym pomysłem jest również wykorzystanie fototapety w łazience. Dzięki temu uczący się tańca ani przez chwilę nie zapomną gdzie przebywają. Jednakże, podobnie jak w przypadku dekorowania innych pomieszczeń należy pamiętać o zasadzie, że co za dużo to nie zdrowo.