Styl Vintage

0
20

Bardzo popularnym stylem w kulturze i sztuce, który zainspirował również osoby zajmujące się dekorowaniem wnętrz, jest Vintage. Wszystko jednak zaczęło się od mody – w tej kwestii oznacza łączenie stylów z różnych epok, jednak charakteryzujące się wysoką jakością. Rolą vintage jest podkreślenie indywidualności. Co to oznacza dla świata dekoracji mieszkaniowych?

Każdy, komu marzy się urządzenie danego pomieszczenia, czy nawet całego mieszkania w tym stylu, może zrobić to na kilka sposobów. Po pierwsze – nowo zakupione rzeczy czy meble, można samemu przerobić tak, aby nawiązywały do dawnego stylu. Z jakiej epoki ma być to styl – jest to już kwestia indywidualnego wyboru. Można to zrobić stosując dla przykładu naklejki „decoupage”. Nie jest to skomplikowane – wystarczy je zakupić i ozdobić nimi co tylko chcemy – meble, pudełka na drobiazgi, czy nawet ściany. Po drugie – do modernistycznego wnętrza można zakupić antyczne meble. W ten sposób połączymy nowoczesność z przeszłością. Po trzecie – jeżeli posiadamy wnętrza urządzone w „starym” stylu – możemy do nich dołączyć elementy nowoczesne.fototapeta.jpg

Jednak nie zawsze mamy czas i ochotę na dokonywanie wielkich zmian. W takim wypadku z pomocą przyjdą nam niezawodne fototapety. Szybko, łatwo i przyjemnie – a co najważniejsze – jeśli nam się znudzi, możemy je w każdej chwili zmienić. Rozwiązanie to jest szczególnie wygodne dla osób lubiących często zmieniać otoczenie. Jeżeli podoba się Państwu konkretne zdjęcie, ale nie jest wykonane w stylu „vintage” – nic nie szkodzi, firma zajmująca się dekoracją wnętrz postara się, aby obraz był jak najbardziej stylowy i spełniał wszystkie oczekiwania.