Panoramiczne fototapety

0
18

Panorama jest „wynalazkiem” geograficznym i według definicji oznacza szeroki, rozległy widok – krajobrazu, miasta, okolicy. Charakterystyczna jest obserwacja – ze znacznej odległości, z punktu widokowego, który jest położony dosyć wysoko. Rozwój fotografii pozwolił utrwalać takie widoki za pomocą specjalnych zdjęć panoramicznych. Te z kolei, oprócz standardowej funkcji uwieczniania widoków, świetnie odnalazły się w świecie wystroju wnętrz.

Gdzie najlepiej jest umieszczać fototapety panoramiczne? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ale z pewnością są to miejsca, gdzie dekoracje poziome najlepiej będą się prezentować, a standardowe rozmiary nie oddadzą uroku zdjęcia w taki sposób. Przestrzeń w kuchni między blatem, a wiszącymi szafkami, świetnie nadaje się do udekorowania fototapetą, aniżeli zwykłymi kafelkami. Wybór fototapet do kuchni jest przeogromny, możemy przebierać we wzorach. Równie pięknie będą się prezentować krajobrazy, owoce, jedzenie, jak i panoramy wielkich metropolii. Warto zaznaczyć, że fototapety kuchenne są robione z tworzywa, które łatwo się czyści, więc nie musimy się martwić, że się zabrudzą i zniszczą.
fototapeta Innym miejscem, doskonałym do umieszczenia fototapety panoramicznej są ściany większego rozmiaru. Dekorując przedpokój, sypialnię, czy salon taką fototapetą, oprócz ozdoby, wizualnie poszerzymy pomieszczenie. Dzięki takim zdjęciom zyskujemy większe pole widzenia, a one same zachwycają swoim widokiem i rozmachem.