Młodzieżowo, czyli na luzie

0
33

Nastoletni wiek kojarzy się wszystkim z okresem buntu. Rzeczywiście, sporą część młodzieży to dotyka. Swój bunt nastolatkowie wyrażają na przeróżne sposoby. Zdarzają się czasem przypadki, że dzieciaki „wyrażają siebie” na ścianach własnego pokoju. Efekty? Obwieszane plakatami ściany i meble, a w skrajnych przypadkach nawet pomalowane sprayem. Warto z dzieckiem porozmawiać i zaproponować mu rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony – Państwo uporacie się ze zniszczonymi ścianami swojego domu, a nastolatek będzie miał w pokoju dekorację, która mu się spodoba. Mowa rzecz jasna o fototapetach.

Wybierać można w przeróżnych kolekcjach fotografii przeznaczonych specjalnie dla młodych ludzi. Może któreś ze zdjęć zainspiruje Państwa pociechę. Jeśli nie – będzie mogła dostarczyć fotografie, jakie tylko jej się podobają. Nie warto w żaden sposób ograniczać dziecka. Jeśli obawiacie się Państwo, że za jakiś czas zmieni mu się gust, albo że fototapeta. zwyczajnie się znudzi – zastosujcie naklejki na ścianę. Jest to idealny sposób na łatwą metamorfozę wnętrza, którą można w dowolnej chwili zmienić.

Jakie fotografie są najbardziej popularne do pokoi młodych ludzi? Chłopcy najczęściej wybierają fototapety sportowe i przedstawiające różne pojazdy – rowery, motory czy samochody. W wypadku dziewcząt są to postaci i kadry z filmów, ulubieni aktorzy i artyści. Należy dziecku wytłumaczyć, że taki sposób dekoracji przypomina plakatowanie, ale jest bardziej trwały i o niebo lepiej się prezentuje.