Kwiaty na płótnie

0
296

Kwiaty towarzyszą nam od początków dziejów ludzkości. Zawsze były okazem subtelności, piękna i uroku. Ta roślina była i jest wielbiona szczególnie przez kobiety ze względu na wiele ich walorów wizerunkowych i… zapachowych. Oprócz pięknych rozmaicie skomponowanych kolorystycznie bukietów, służyły jako element biżuterii czy nawet garderoby dla kobiet. Kwiaty we włosach czy różna broszka u bluzki, zawsze kojarzyły się z piękną i elegancka stylistyką. Dzięki kwiatom zawdzięczamy tez zapachy i perfumy, które są robione przeważanie z ekstraktów kwiatowych. Pięknie wyglądające i prezentujące się na żywo, równie cudownie wyglądają na obrazie. Dodają wnętrzu uroku, wprowadzają pozytywną i wiosenną aurę do naszego domu czy mieszkania. Dlatego zawsze są mile widziane na obrazach w naszym wnętrzu. Od wszechczasów jest to bardzo popularny element dekoracji klasycznych, medytacyjnych, eklektycznych, a nawet modernistycznych wnętrz. Pozatym to doskonały pomysł, aby je zatrzymać w naszych domostwach przez cały rok.

Bukiet bzu- zawsze kojarzy się z najpiękniejszym według mnie miesiącem w roku, czyli z majem. Wtedy pięknie rozkwitają i wabią nas swoją intensywną i mocną wonią. Czuje się ją nawet z tego obrazu. To jest czas pełnego rozkwitu wszystkiego wokół nas. Nie tylko przyroda pokazuje swoje wspaniałe oblicza ,ale i w naszych sercach pojawia się więcej miłości i optymizmu. Nie przypadkiem maj jest uważany miesiącem zakochanych

Egzotyczny kwiat orchidei i wanili kojarzy się z prostota i delikatnością piękna i swego rodzaju elegancja. Na gołąbkowym tle obrazu przedstawia swoje w pełni uzasadnione walory. To kwiat czystości i niewinności. Przepięknie udekoruje wnętrze naszej modernistycznej sypialni.

Czerwona róża w różnych postaciach obrazowych to symbol miłości i silnej namiętności. Z kroplami rosy dodaje niepowtarzalnego uroku. Jej mocna purpura nada powabu i erotyzmu w naszej sypialni.

Tęczowe margaretki to doskonały pomysł na udekorowanie surowego, minimalistycznego wnętrza pokoju w małym nowoczesnym mieszkanku. Te słodkie, a zarazem wolno na polnych łąkach kwiatki wprowadzają jasny, pozytywny i sielankowy nastrój do takiego wnętrza. A jak barwienie wpisują się w charakter aranżacyjny tego pomieszczenia.