Krajobrazy na płótnie

0
305

Przyroda to temat przewodni wielu malarzy, a współcześnie również fotografów, zajmujących się profesjonalnym wykonywaniem zdjęć. W życiu nie zawsze jest kolorowo, nerwy, stresy oraz zgiełk miejskiego życia przytłacza nas na co dzień. Pejzaż pozwala odpocząć, zrelaksować się oraz poczuć się lepiej. Można usiąść i spoglądając w głębię krajobrazu przyrody w medytacyjny sposób wyciszyć się, obniżyć napięcie mięśniowe naszego ciała i … ukoić nerwy. Jednym słowem jest to doskonała terapia dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Dlatego warto zafundować sobie Pejzaż w domu.

El- paradiso Danuty Antas- na obrazie Dziaka nieuregulowana rzeka mknąca przez las. Wokół drzewa i krzewy oraz przebijające się słońce. Duże głazy narzutowe dodają uroku dzikim brzegom. Woda wprowadza w stan pełnej relaksacji i skupienia. Przy tym widoku zapomnimy o wszystkich naszych problemach dnia codziennego.

Danuta Antas – Nature’s treasures- skarb natury to piękna i czarnobiała reprodukcja pokazująca wystające korzenie drzew, głazy i trawiaste zarośla poskręcane razem. Poszarpany brzeg jakiegoś zbiornika wodnego , jakby po burzy lub wichurze. Obraz ma w sobie dużo dynamizmu. Czarno biała reprodukcja nadaje mu oryginalnego stylu.

Nostalgiczny krajobraz pól i rzeki płynącej przez pola. Z dala widać jakąś chałupkę. A wszystko w otoczce letniego zachmurzonego nieba. Spokój natury jakby przed burzą. Wszystko zawieszone w czasie czeka na pierwszy atak deszczu i.. piorunów. Obraz nawiązuje do rodzimego krajobrazu.