Fototapeta w kuchni

0
134

Foto tapety

Chcesz zmienić swoją kuchnię, albo szukasz nowych akcentów w tym pomieszczeniu? Zamiast skomplikowanego remontu i dużych nakładów inwestycyjno- budowlanych nadaj innego oraz niepowtarzalnego wyrazu poprzez naklejki i fototapety.Fototapeta ma właściwie same zalety. Jej montaż nie wymaga wielkich nakładów pracy i czasu. Na rynku są fototapety samoprzylepne i takie, które wystarczy pokryć klejem do tapet. Nie ma problemów z utrzymaniem jej w czystości, gdyż dzięki laminowanej, wodoodpornej powierzchni łatwo poddaje się zmywaniu.

Fototapeta na ścianę

Na rynku mamy tysiące żywych obrazów, dostępnych dla nas w okamgnieniu.
Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych wzorów – możemy wybierać w motywach kwiatowych, wizerunkach gwiazd filmowych, trójwymiarowych obrazach miast czy innych abstrakcyjnych formach. By wnętrze nabrało nowoczesnego charakteru, wystarczy do frontów szafek przykleić fototapetę w metalicznych odcieniach. Jeśli chcemy nieco powiększyć kuchnię lub nadać jej głębi, sięgnijmy po naklejki z motywem trójwymiarowym. Świetnym sposobem na ożywienie kuchni będzie fototapeta w wyrazistych, intensywnych kolorach.

Fototapety na ścianę

Dobrym miejscem na umieszczenie fototapety są nie tylko fronty szafek czy ścian. W przypadku kuchni otwartej możemy ją bez przeszkód przykleić na zewnętrznej powierzchni ścianki-barku. Dobierając fototapetę do kuchni, najlepiej wybrać model winylowy, pokryty laminatem, który można bez przeszkód zmywać. Jeśli natomiast chodzi o wariant papierowy, należy pamiętać o zabezpieczeniu go płytą wykonaną ze szkła lub pleksi, która będzie chronić naklejkę przed działaniem pary. By ozdobić powierzchnię między blatem, a szafkami kuchennymi, wystarczy pasek o szerokości 50 – 60 cm. Podczas przycinania fototapety o większym rozmiarze trzeba zwrócić uwagę na to, jak prezentował się będzie wzór. Przy powierzchniach o niestandardowych kształtach producenci mogą nam dociąć na wymiar wybrany model.